Tvorba

taodesign srdceinspirováno srdcem

Návrh interiéru je tvoření, které vychází především z interakce mezi klientem a designérem, mezi mnou a vámi, je průsečíkem našich světů, prožitků, zkušeností, inspirací a nápadů…

Jak tvoří studio Taodesign?

Přístup ke tvorbě interiéru může být různý. Jsou designéři, kteří naprosto preferují svůj pohled na prostor a ti, kteří navrhují dle objednávky a plní přání klienta. V mém případě jde o průsečík několika světů. Jednak svět klienta, jeho specifika, přání, sny a též realita života, kde se zrcadlí jeho originalita. Dále můj profesní život, moje zkušenosti s interiéry, celá ta léta nejrůznějších inspirací ze světa, od bývalých klientů, mých kolegů, z prací, které jsem již dělal. Dalším světem je svět Feng shui, který si můžete samostatně projít v příslušném oddíle. Jeho poznatky za věru úctyhodnou časovou osu cca 5 tisíc let jsou mi nesmírně užitečné. Vlivy barev, tvarů, materiálů, směrů a rozmístění v prostoru a čase si uvědomují dávno i ti, kteří jinak s toto metodou nepracují. A velmi důležitým světem je pro mne – zvláště v poslední době – svět intuice, vnitřního hlasu. Slyšet prostor, slyšet neslyšitelné. Dohromady to dává celek.

Do praktické řeči přeloženo to dává velmi úzkou spolupráci s klientem a též s prostorem, do kterého jednotlivý interiér vsazuji. A zde je logicky potřebný společný úzus mezi mnou a zákazníkem, potřebný prostor důvěry a otevřenosti. Někdy více převládne můj pohled na interiér, někdy je prostor skoro hotový sám o sobě, někdy má zákazník mnoho skvělých myšlenek. V mém portfoliu jsou zakázky, kterém jsou téměř výhradně mým pohledem, tak i pravý opak, zakázky, kdy klient byl již připravený a skrze svůj život měl ujasněné postoje. Pro mne je důležitá spokojenost klienta a jeho harmonie v domově. A též můj dobrý pocit z práce.

Slovo zakladatele

Nejsem nikterak omezen svými oblíbenými dodavateli či styly. Je pravda, že každý máme cit pro něco jiného, barokní či pseudobarokní interiér by mi šel určitě hůře, než funkcionalistický nebo moderní. A myslím, že je to na realizacích vidět, daleko více jich je z tohoto ranku. Pokud má klient svůj oblíbený nábytek či firmu, opravdu není problém. Mohu poradit, dodat reference, ukázat, předat zkušenosti. Vše se odvíjí od naší spolupráce.

Zdeněk Matouš Vainar

Zpět na Studio

Odebírejte můj newsletter

Svěřte mi svoji e-mailovou adresu a neunikne Vám žádná novinka na mém blogu.

Studio

Na Klaudiánce 784/28
147 00 Praha 4 – Podolí

Telefon

+420 602 127 778

E-mail

tao@taodesign.cz