Historie

taodesign srdceinspirováno srdcem

Firma vznikla v roce 2005 na základech mé desetileté práce pro firmy Wellman a Mobalpa a ještě před tím v dlouholetém studiu čínského harmonizačního umění Feng shui. Ve svém portfoliu má řadu realizací interiérů jak s prvky funkcionalismu, tak i modernismu či minimalismu.

Studio Taodesign a jeho historie

Studio Taodesign vznikalo kolem roku 2005 coby idea tvoření v době, kdy jsem pracoval jako návrhář interiérů ve firmě Mobalpa. Již tehdy jsem měl kolem sebe pár skvělých lidí, kteří byli schopni každý svým způsobem přispět k realizaci mých návrhů a když firma Alexa studio směřovala ke svému zániku, otevřely se tyto dveře. Ta idea stála na několika pilířích. Jednak design – formování – se zde odvíjel od filozofie taoismu wu-wej, tedy nezasahování, plynutí s proudem tvoření, s proudem vznikání v úzkém naslouchání designér/klient. Dále na neustálém přítoku čerstvých podnětů z mých cest po světě, ať už je to z centra Bauhausu ve Výmaru, z cest po Francii a Itálii a jejich designových festivalech, nebo ze Sydney. Velmi důležitým pilířem je realizační sekce, která je nesmírně důležitá. Ať už projektant, stavební dozor či samotní řemeslníci. Bez nich bych byl často na poloviční cestě. Protože design interiéru je taktéž o jeho realizaci. Ano, ne vždy, ale docela často. Mohu jen doufat, že mi všichni tito lidé zachovají přízeň či se objeví jejich nástupci. A nelze opomenout dílčí dodavatele interiérových částí, nábytkem počínaje, přes sanitu, elektro, podlahy či truhlárny, a detaily konče, jako stínění, koberce či doplňky. Bez této kvalitní a profesionální opory by to bylo mnohem složitější. Většina z nich je zmíněna v sekci Spolupráce.

Slovo zakladatele

Firma má v portfoliu nejen návrhy a realizace celků, ale též i samostatných pokojů či kanceláří, ačkoliv hlavní osou práce je soukromé bydlení. Výběr těchto realizací najdete v příslušné sekci. Mezi klienty byli jak známí lidé z nejrůznějších oblastní života, bankéři, manažeři, muzikanti či podnikatelé, tak i obyčejní lidé toužící po svém harmonickém domově. Design interiéru už dávno není výsadou jen bohatší vrstvy, skoro bych řekl naopak. Kdo má finance jen tak tak, nemá už další na opravu chyb, které by nejspíše udělal, když si bydlení bude navrhovat sám.

Zdeněk Matouš Vainar

Zpět na Studio

Odebírejte můj newsletter

Svěřte mi svoji e-mailovou adresu a neunikne Vám žádná novinka na mém blogu.

Studio

Na Klaudiánce 784/28
147 00 Praha 4 – Podolí

Telefon

+420 602 127 778

E-mail

tao@taodesign.cz