Feng shui

taodesign srdceinspirováno srdcem

Taoistické umění Feng shui je starodávné čínské učení o energetickém působení barev a materiálů, o toku energie prostorem a časem, o ladění těchto jednotlivostí v harmonický a harmonizující celek.

Studio Taodesign a Feng shui

Feng shui je jedním z osmi pilířů Tradiční čínské medicíny a doslovně je to umění práce s energií a prostorem, tedy nastolit harmonii v prostoru a umožnit tak nerušené proudění energie. Je to prastará metoda práce s prostorem a časem, kde člověk je nedílnou součástí přírody. V Číně samotné existuje mnoho škol a jejich odnoží a každá má svá pravidla, metody a výsledky. A zároveň se navzájem nevylučují. Pro Evropana něco nepochopitelného. Všem jde o jedno, dosáhnout harmonického domova, kde bude člověk v pozitivním přílivu energie Země i Nebe. Kde bude spokojenost, dostatek a mír.

Škola tvaru na to jde přes pozorování přírody a vzájemných propojeností. Všímá si tvaru kopců, proudění větrů, rozmanitosti flóry a fauny na daném místě, sytost trávy, luk, hojnost ptactva, to vše jim dává informace o stavu země ve vybraném místě pro stavbu domu. Též si všímá spojitosti materiálů a barev, tvarů pro dům či pro nábytek a jejich vzájemnými korelacemi. Kdy například červená barva má jinou energetickou působnost, než barva modrá, kdy kov je nám vnímán jinak, než dřevo.

Pak jsou školy kompasu, které do prostoru zahrnují i čas a k tomu jim slouží trochu složitější kompasy, které už pracují nejen s časem Země, ale i datem narození příslušné osoby, pro kterou je domov tvořen. V této škole je mnohem více dalších podružných škol, která každá z nich má svůj přístup, není zde asi nutné je vyjmenovávat a podrobněji se o nich zmiňovat. I proto, že mým přístupem je škola tvaru. A rozhodně není nutné metodu Feng shui použít, bylo mnoho mých klientů, kteří tímto směrem nejdou, a je to naprosto v pořádku. I proto, že zdravý selský rozum umí mnohá kouzla 🙂

Z mého mnohaletého studia Feng shui a jeho užití v praxi mohu tuto metodu jen a jen doporučit. Její poznatky kolem propojeností a souvztažností přírody a její působení na člověka jsou obrovské a ryze praktické.

Zdeněk Matouš Vainar

Zpět na Studio

Odebírejte můj newsletter

Svěřte mi svoji e-mailovou adresu a neunikne Vám žádná novinka na mém blogu.

Studio

Na Klaudiánce 784/28
147 00 Praha 4 – Podolí

Telefon

+420 602 127 778

E-mail

tao@taodesign.cz